Haber

Türk-İş’in talebi üzerine uzmanlar fikrini değiştirdi! İşte yeni asgari ücret tahmini

Asgari ücret Tespit kurulu, milyonlardaki artışı belirlemek için üçüncü kez toplandı. Ancak toplantıda uzlaşı sağlanamadı, gözler nihai karar için son toplantıya çevrildi.

UZMANLAR DEĞİŞTİ

Görüşmenin ardından ilk kez puan veren Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Teklifimiz 9 bin TL. Kabul ederlerse imzalarız. Aşağıdaki rakam için masaya oturmayacağız” dedi. söz konusu. Türk-İş’in açıkladığı sayının ardından uzmanlar fikir değiştirdi. Bugüne kadar kamuoyunda 8 bin 8 bin 500 lira ortasında rakamlar konuşulurken, uzmanlardan yeni bir iddia geldi.

“NUMARALARLA ANLAŞILABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

CNN Türk canlı yayınında asgari fiyat artışıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, “Anlaşma olmadığını varsaymak zorundayız. Ancak TİSK Başkanı hala binadan çıkmadı. 9 bin TL az geldi” dedi. yüksek, sürpriz oldu. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın enflasyonu engelleyemiyorsanız bu rakamların hiçbir önemi yok. Satın alma gücü ne kadar artarsa ​​o kadar iyi olur. Bizim tahminimizle 8 bin lira ile 8 bin 250 lira arasında bir rakam söylüyorduk. 9 bin TL rakamını düşük ihtimal olarak görüyorum. 9 bin TL çıkarsa oy birliği ile olur. Muhtemelen. TİSK daha düşük teklif verdi. Ortada bir rakamla anlaşılacağını ve Türk-İş Önderliği masaya gelmezse oy çokluğu ile karar alınacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“BENİM TAHMİNİM 8 BİN 750 TL”

Bayram sözlerini şöyle sürdürdü: “Ücretlilerin asgari fiyatını vergiden muaf tuttuk. Şu anda yüzde 15 vergi dilimine tabi 32 bin TL vergi oranı var. Yine değerleme oranı yüzde 122 artırılmazsa. 6 ayda asgari fiyatla vergi dilimine giriyor.Türk-İş’in yıllardır emek verdiği.Ücretlilerin daha az vergilendirilmesi gerekiyor.Ayrıca sendikalaşmanın önündeki engeller kaldırılıp gelir vergisi düzenlenirse tekrar masaya gelecek. Bana göre 9 bin TL rakam yüksek. Benim iddiam 8 bin 750 TL.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu