Haber

Bakan Kurum: Yatırımlarımızla Rize’ye değer kattık, millet bahçeleri kuruyoruz

Bakan Kurum: “Yatırımlarımızla Rize’ye her zaman değer kattık, marka değerini yükselttik”

İSTANBUL – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Rizelilere müjde vererek, “Biri sahilde, biri İyidere’de ve biri Güneysu’da, ikisi tamamlandı, biri Bunların bir kısmı doldu, 10 Mayıs’ta Rize Sahili Millet Bahçesi olacak” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Üsküdar Belediyesi Mavi Salon’da düzenlenen ‘Rizeliler Buluşması’na katıldı. Bakan Kurum’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe eşlik etti. Bakan Kurum, Rizeli vatandaşlara verdi.

“Devasa yatırımlar yaptık ve bu kutsal şehrin güzel insanlarına armağan ettik”

Bakan Kurum yaptığı konuşmada, “Hem hemşehriniz, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, sevgilerini ve saygılarını sizlere iletiyorum. Bugün yiğit evlatlarla bir aradayız. sarp vadilerin ve dorukları göğe uzanan yüksek dağların şehri Rize’nin vatansever evlatları ile burada sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur, tarifsiz bir mutluluk. ve 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle hüzünlü. Burada olmamıza rağmen aklımız ve kalbimiz hep şok bölgesinde.Ne güzel Rizeli hemşerilerimiz ‘Merdiven, yaya, yaya çık’ diyorlar. Yeni bir hedefe adım adım ulaşılıyor, birer birer.Başarılır ama büyük bir başarıyla ulaşılır.Bugün İstanbul, Marmaray ile, yeni havalimanıyla, sanayisiyle, turizmiyle, millet bahçeleriyle, yenileriyle dünya şehirlerinin çok ötesinde. toplu konut ve kentsel dönüşüm çalışmaları… Bu başarının mimarı hiç şüphesiz AK davamız, Cumhur İttifakımız, Cumhurbaşkanımızdır. Bu anlayışla 21 yıldır birçok dev eseri İstanbul’a kazandırdık.”

Vatandaşlarımız milletimiz için bizden ne istiyorsa biz de onların yanındayız” dedi. Bakan Kurum, “Çok büyük yatırımlar yaptık ve bu aziz şehrin güzel insanlarına hediyeler verdik. Yaptığımız yatırımlarla Rize’ye değer kattık ve marka değerini yükselttik. Toplam 391 bin büyüklüğünde bir millet bahçesi kuruyoruz. TOKİ Başkanlığımız tarafından İyidere ve Rize şehir merkezinde 1 m2’lik sahilde 1 adet İyidere’de 1 adet Güneysu’da 2 adet tamamlanmış 1 adet dolgu yapılmış olup Rize sahili açılacaktır. TOKİ ile mevcut yatırım değeri 3,2 milyar lira olan 2 bin 903 konut, dükkan ve onlarca konutumuzun sosyal donatılarının inşaatını tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Yine şu anki yatırım değeri 5 milyar TL olan sosyal konutlardan, oradaki işyeri ve köy evlerine, oradaki camilere kadar projelerimizin inşaatına devam ediyoruz.Maraş’ta üzücü bir afet olduğu gibi, Rize’de geçen yıl sel olmuştu. felaketle karşı karşıya kaldık. En kısa sürede bu evleri tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” dedi.

“Toplam 1 milyon metrekarelik 11 alanda kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyoruz”

Kurum sözlerine şöyle devam etti: “Rize Merkez Çarşı ve Piriçelebi Mahallelerinde, Taşlıdere, Yağtaş, Salarha, Reşadiye, Tophane, Ortaköy’de doğru tekniğe uygun yapılmadığı için biz 1000 m2’ye ulaştık. Türkiye’de Hemşin ve Çamlıhemşin’de hemen hemen her ilçede dönüşüm faaliyetleri yürütüyoruz.Toplam 1 milyon metrekarelik 11 alanda kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyoruz.Muradiye semtinde 178, Kalkandere’de 69 konut inşaatı devam ediyor.143 konut Kente değer katacak Madenli’de, Çayeli’nde 79, yine merkez Tophane Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında 107 konut, 46 dükkan ve cami inşaatı devam ediyor.Taşlıdere’de 133 konut ve çalışmalarımız hızla devam ediyor. •Kentsel dönüşüm kapsamında Yağıtaş Mahallesi merkezde 465 konut üretiyoruz Hem Yağlıtaş’ta hem de Salarha’da 465 konut yapıyoruz, bu konutların inşaatını tamamladık, bu konutları dönüşüm için kullanacağız. Rize.

acigol-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu