Haber

İzmir’de kadın otobüs şoförüne darbe yapan sanığa 2 yıl 8 ay hapis cezası

İzmir’de kadın otobüs şoförünü döverek belediye otobüsüne zarar vermekten yargılanan sanık, 2 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan GY, duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, sanıkların “hakaret”, “kamu malına zarar verme” ve “kasten yaralama” suçlarından cezalandırılmasını istedi.

Son sözleri sorulan sanık GY, otobüs şoförüne vurmadığını öne sürerek, “Kamu malına verilen zararı da tazmin ederim. Olanlardan pişmanım” dedi. söz konusu.

Mahkeme sanıklara “hakaret” ve “darp” suçlarından 10’ar ay, “kamu malına zarar verme” suçundan da 1’er yıl olmak üzere 2 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Etkinlik

27 Temmuz’da İzmir’de Konak-Halkapınar Metro 2 hattında ESHOT otobüsünde yolcu olan GY, otobüs trafik nedeniyle durduğunda sürücü BA’dan yol kenarında bekleyenler için kapıyı açmasını istedi.

Kapıyı açamayacağını söyleyen BA ve GY arasında tartışma çıktı. Tartışmada GY, BA’yı yumruklayarak kapıya zarar verdi. Diğer yolcuların araya girmesiyle GY çıkarıldı. Dayak yediğini, hakarete uğradığını ve otobüsün hasar gördüğünü öne süren sürücü BA, şikayetçi oldu. Kavga otobüsün güvenlik kamerasına da yansıdı.

Gözaltına alınan GY, sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi, 5 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu