Teknoloji

Neden iPhone’dan vazgeçemiyorlar? 20. yüzyılın en başarılı yatırımcısı yanıtladı!

Birçok kişinin iPhone’larına çok bağlı olduğu biliniyor. Kullanıcılar tarafından oldukça sevilen iPhone’lar, Apple’ı aynı zamanda en karlı şirket haline getirdi. iPhone o kadar değerli kabul ediliyor ki dünyaca ünlü yatırımcı Warren Buffett, bu telefon markasına bağlı kişilerin iPhone’larını 10.000 dolara bile satmayacağına inanıyor.

Buffett, CNBC ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi: “Apple kullanıcısıysanız ve biri size 10.000 dolar teklif ederse, ancak tek koşul, iPhone’unuzu almaları ve bir daha asla başka bir iPhone almamanızsa, kabul etmeyeceksiniz.”söz konusu.

IPHONE İÇİN BÜYÜK BİR SADAKAT BAĞI OLUŞTURDU

Buffett, Apple’ın çok büyük bir yatırım olduğuna inanıyor çünkü şirket en ikonik ürünü için böyle bir sadakat oluşturdu. Buffett bunu değerlendirirken şu benzetmeyi yapıyor: “Başka bir Ford arabası alırsanız, bunu yapmamanız için size 10.000$ vereceklerini söylerlerse, 10.000$’ı alıp onun yerine bir Chevy alırsınız.”ifadelerini kullandı.

Apple’ın bu kadar başarılı olmasının nedeni, güçlü bir sadakat bağı oluşturması; İnsanların kullanmak isteyeceği ve vazgeçtiğine üzüleceği eserler yarattığını belirtiyor.

Teknoloji uzmanları, her şirketin böyle bir şey için çabalaması gerektiğini savunuyor. Bunun iki nedenden dolayı doğru olduğuna inanıyorlar;

Çalışma şeklini sevdikleri için vefa bağlarının güçlendiği belirtiliyor.

insanlar, alternatiflerine kıyasla iPhone kullanma deneyiminden keyif alıyor. Benzer özelliklere sahip başka akıllı telefon olmadığından değil. iPhone cihazlardan bile daha uygun fiyatlı telefonlar var. Ancak bunların hiçbirinin iPhone kullanım deneyimi sunmadığı belirtiliyor. iPhone’u tercih eden insanlar sadece “çalışmak”şekli tercih eder.

İnsanların diğer Apple cihazlarıyla çalışmayı veya Apple’ın servisleriyle entegre olmayı sevdiği belirtiliyor. Ayrıca yazılım veya ayarlar hakkında çok fazla şey bilmeleri gerekmediğini ve her şeyin mantıklı olduğunu sevdikleri söyleniyor.

Bunu hayatlarının bir modülü olarak görüyorlar.

Bir başka ve muhtemelen daha değerli sebep, insanların markayla kurdukları temastan keyif almalarıdır. Bir iPhone kullanıcısına bir daha iPhone almaması için 10.000 dolar teklif ederseniz, ondan sadece kullanmaktan keyif aldığı bir cihazdan vazgeçmesini değil, sahip olduğu bir kümenin modülü olmaktan da vazgeçmesini isteyeceğiniz belirtiliyor. Bir kesim.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu