Haber

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Kolombiya Dışişleri Bakanı Leyva’yı kabul etti

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Kolombiya Dışişleri Bakanı Alvaro Leyva ile bir araya geldi.

Devlet kanalı VTV, Leyva’nın iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek amacıyla Maduro ile başkent Karakas’taki Cumhurbaşkanlığı Sarayı Miraflores’te bir araya geldiğini bildirdi.

Görüşmeye ilişkin fotoğrafı Twitter hesabından paylaşan Maduro, “Kardeş Kolombiya Cumhuriyeti ile iki ülke arasındaki ilişkilerin gidişatını görüştük. Yeniden kurulan ilişkilerimizin her ikisinin de hayrına gelişmesine gösterilen ilgiye teşekkür ederiz.” halklar.” ifadesini kullandı.

Kolombiya Dışişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan kısa açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Gustavo Petro’nun davetlisi olarak 25 Nisan’da Bogota’da gerçekleştirilecek olan Venezuela’daki siyasi sürece ilişkin uluslararası konferansın hazırlık toplantısını ele aldık. .” ifadesi yer aldı.

Leyva, 15 Nisan’da yaptığı açıklamada, Venezuela’daki durumu görüşmek üzere ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerinin katılımıyla uluslararası bir zirve düzenleneceğini bildirdi.

Kolombiya’dan müzakerelere destek

Petro, 7 Ağustos’ta iktidara gelmesinden bu yana muadili Maduro ile dört kez bir araya geldi ve muhalefet ile hükümet arasında olası müzakereleri desteklediğini söyledi.

Venezuela’da hükümet ve muhalefet arasında, son toplantı Kasım 2022’de Meksika’da yapıldı, ancak çok az ilerleme kaydedildi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, çeşitli zamanlarda yaptığı açıklamalarda, muhalefetle müzakerelere dönmeyi dört gözle beklemediğini, ülkesinin uluslararası bankalarda el konulan kaynaklarının şu anda teslim edilmediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu