Haber

Malatya’da deprem sonrası çadır kentler kaldırıldı

Malatya Valisi Hulusi Şahin, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerle yerle bir olan Kahramanmaraş merkezli kentteki çadırkentlerin tamamının bugün itibarıyla kaldırıldığını bildirdi.

Battalgazi ilçesi İnönü Caddesi üzerinde yapımı devam eden polis evinin inşaatında incelemelerde bulunan Şahin, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaların hızla devam ettiği polis evinin yıl başına kadar hazır olmasını planladıklarını söyledi.

Deprem sırasında konaklama tesislerinin değerli olduğunu gördüklerini belirten Şahin, “Güçlü kamu binaları bizim için olmazsa olmazımız. Sağlam binalar yapacağız, olası afetlerde bu binalar bizim can damarımız olacak.” söz konusu.

Depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması doğrultusunda sosyal tesisler, yurtlar, sporSalonda kalmadığını kaydeden Şahin, şunları söyledi:

“Bugün prestijiyle Malatya’da çadırkentlerimiz bitti, bugün son çadırımızı kaldırdık. Depremin ilk günlerinde vatandaşlarımıza çadır vermek için uğraşırken, ‘var’ feryatlarını susturmaya çalıştık. çadır yok’ dedikten sonra ‘çadır kurduk’ diye sevinerek 6. ay gelmeden çadırları kaldırmanın mutluluğunu yaşadık, “Biz kendi ülkemizde yaşıyoruz. Çünkü çadır yerine konteyner verdik, kira isteyenlere de kira verdik. Her bir vatandaşımız kiralama desteği veya konteyner almıştır. Bu bizi mutlu ediyor.”

Şahin, Gelinciktepe ve İkizce’de yapılan deprem evlerinin hızla yükseldiğini sözlerine ekledi.

Şahin’e Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu