Haber

Eskişehir’deki Depremzedelerden KYK Yurtlarını Boşaltmaları İstedi

Eskişehir’de Hızırbey KYK yurtlarında kalan depremzedelerden yurtları boşaltmaları istendi. Yurttan atılma kararına depremzedeler tepki gösterdi. Depremzedeleri ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Depremden sonra 2 binden fazla depremzede buraya geldi. Şu anda burada kalan yüzlerce depremzede yarından itibaren tahliyeleri isteniyor. Buraya gelen bakanların da vaatleri var. 1 yıl burada kalabilirler ama sözler bunlar unutuldu 24 saat içinde burayı boşaltmaları isteniyor bu vicdansızlıktır bu zulümdür bugüne kadar bu sözleri verenlere çağrımızdır ve “Merak etme burada bir yıl kalacaksın” deyip fırsat verilmeli, buna bir çözüm bulunmalı. Bırakın burada kalsınlar.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından Eskişehir’deki KYK yurtlarına yerleştirilen depremzedelerden yurtlarını boşaltmaları istendi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, depremzedeleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Bir depremzede, “Ben iki çocuğum var. Engelli bir akrabam var. Onlara bakmak zorundayım, oraya geri dönemem. Artık devletimiz umudunu yitirdi” dedi. Ülkede yaşayan bir depremzede, dönemin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kendilerine söz verdiğini belirterek, “1 yıl kalacaksınız. Ne isterseniz yaparız” dedi, “Sizi atmak için” dedi. bize söz verdikten sonra böyle çıktın.”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise depremzedelerin KYK yurtlarından çıkarılma girişimini “vicdansızlık” olarak nitelendirdi. Çakırözer, şunları söyledi:

“Depremden sonra 2 binden fazla depremzede buraya geldi. Şu anda burada kalan yüzlerce depremzede yarından itibaren tahliyeleri isteniyor. Valilikle görüştüler. ‘Tahliye etmeyeceksin, tahliye etmeyeceksin’ dediler. burada size yemek yok hizmet yok…’ Burada tutanak tutan depremzedelere konteyner vereceğiz, ya da denildi. 24 saat içinde burayı boşaltmaları isteniyor. Bu vicdansızlıktır. Acımasız.Buradan davetimiz, devlet kendi imkanlarını yaratana kadar sahip çıksın.Buradan çıkarılmaları kabul edilemez.Bu mutlaka çözülmelidir.Devletin onlara ’24 saat içinde burayı terk edin’ demesidir. ciddiyet vicdan adalet adalet hukuk hukuk buraya davet ediyorum bu sözleri söyleyip merak etmeyin bir yıl burada kalacaksınız diyenlere davetimiz fırsat ve çare gösterilmelidir Bunun için burada kalsınlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu