Haber

Karadağ, Türkiye’deki arama kurtarma çalışmalarını desteklemeye devam ediyor

Karadağ, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin heyelanında arama kurtarma çalışmalarına alt yapısını sürdürmeye devam ediyor.

Karadağ’ın Ankara Büyükelçiliği’nden verilen bilgiye göre, 11’i Karadağ’ın Niksiç ve 19’u başkent Podgorica’dan olmak üzere 30 kişilik ikinci arama kurtarma ekibi Kahramanmaraş’a gitmek üzere yola çıktı.

Hatay’da 8 Şubat’ta arama kurtarma çalışmalarına katılan ve enkaz altından bir kadın ve bir çocuğu kurtaran ilk grup (28 kişi) bugün Karadağ’a dönecek. Ayrıca Karadağ hükümeti 13 kişilik sağlık ekibinin deprem bölgelerine gönderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan Karadağlı bir aile, depremzedelere destek olmak ve Türkiye’ye gönderilmek üzere Karadağ ve Alman Kızılhaçlarına 50’şer binerer euro bağışladı.

Öte yandan Podgorica’daki Milenyum Köprüsü de Türk bayrağının renkleriyle aydınlatıldı.

Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic, Türkiye’nin Podgoritsa Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzalayarak, “Türkiye’de binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremleri büyük bir üzüntüyle karşıladım. Türk halkına başsağlığı diliyorum. Karadağ her zaman dost canlısıdır.” Hindi.” terimleri kullandı.

haskoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu