Haber

Kanadalı ebeveynler Epic Games’e dava açtı

Kanadalı bir grup ebeveyn, ABD merkezli video oyun geliştiricisi Epic Games’in popüler oyunu Fortnite hakkında dava açtı. Çocuklarının günlük rutin işlerini yapmayı unutarak oyun bağımlısı haline geldiğini öne süren anne babalar soluğu mahkemede aldı.

KANADALI EBEVEYNLER EPİK GAMES’E DAVA ETTİ

BBC News’in bildirdiğine göre, Kanada Yüksek Mahkemesi yargıcının Quebec ebeveynleri tarafından Fortnite’s Epic Games’e karşı açılan bir davaya izin verdiği bildirildi. Oyuncularının, dünya çapında 80 milyondan fazla oyuncudan oluşan bir izleyici kitlesine sahip olan FPS nişancı oyununa “ciddi şekilde bağımlı” olduğunu iddia ediyorlar.

Kanadalı yargıç, Fornite oynamaktan kaynaklanan risklerin ve hatta tehlikelerin varlığına ilişkin yeterli ve spesifik argümanlarla desteklenen, Fornite’ın tartışılması gereken önemli bir konu olduğu sonucuna vararak davayı haklı çıkardı.

EPIC GAMES DAVAYI REDDETMİŞTİ

Epic Games ise Kanadalı bir küme ebeveyni tarafından açılan davanın geçerliliğini basitçe reddetti. Şirketten yapılan açıklamada, “Ebeveynler, çocuklarının her hafta oynadığı süreyi takip eden oyun zamanı raporları alabilir ve satın alma yapılmadan önce ebeveyn izni isteyebilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu