Haber

Edirne’de kış tedbirlerinin görüşüldüğü toplantıya Vali Kırbıyık başkanlık etti.

Edirne’de kış kuralları nedeniyle yaşanabilecek aksiliklere karşı alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantıya Vali H. Kürşat Kırbıyık başkanlık etti.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda ilgili kurum yetkilileri kış hazırlıkları ve aldıkları tedbirler hakkında bilgi verdi.

Vali Kırbıyık, gerek makine parkı imkanları gerekse geçmiş yıllardan elde ettikleri tecrübe ile tüm birimlerin konuyla ilgili hazırlıklarını tamamladığını bildirdi.

Vatandaşların kış kuralları nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklardan olabildiğince az etkilenmesi için iletişim ve uyumun çok değerli olduğuna işaret eden Kırbıyık, “Kurumlarımızın birbiri ile iletişim halinde olması ve birbirini güçlendirmesi önemli. gerektiğinde kış mevsiminde oluşabilecek şiddetli yağışlarda sürecin en zararsız şekilde atlatılabilmesi için.Öte yandan bildiğiniz gibi ticari ve yolcu taşıma araçlarımıza kış lastiği takılması gerekliliği 2019 yılında başlamıştır. Tabii ki sadece bu araçlar için değil, trafikteki tüm araçlar için kış döneminde kış lastiği takılması konusunda da duyarlı olmamız gerekiyor.

Toplantıya Belediye Başkanı Recep Gürkan, Vali Yardımcıları Ali Uysal, Eyyüp Batuhan Ciğerci, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, İl Jandarma Komutanı Albay Taşkın Keleş ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu