Ekonomi

Fatih, Amasra-3’te sondaja başladı

Türkiye’nin milli kaynaklarıyla inşa ettiği, dünyanın en gelişmiş doğal gaz ve petrol arama platformlarından biri olan Fatih Sondaj Gemisi, Karadeniz’de yeni sondaj çalışmalarına başladı.

710 milyar metreküp doğalgaz rezervinin bulunup sondaj yapılmasının ardından milli gaz sistemi ile temasa geçilerek 1 ay süreyle bedava doğalgaz ve 12 ay vadeli her ay 25 metreküp doğalgaz teklif edildi. vatandaşların ücretsiz olarak kullanması.

Türkiye Petrolleri AO bugün Fatih Sondaj Gemisi’nin Karadeniz’de yeni sondajına başladığını duyurdu. Fatih Gemisi Amasra 3 kuyusunda sondaj yapıyor.

TPAO’dan yapılan açıklamada “Türkiye’nin gururu Fatih Amasra-3’te! Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya Gaz Sahası’ndaki yeni tespit kuyusu Amasra-3’te sondajına başladı. Enerji hedefiyle karada ve denizde arama çalışmalarımız” Bağımsız Türkiye devam ediyor.”sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu