Haber

Tekirdağ’da Hıdırellez Kutlaması

TEKİRDAĞ’da baharın gelişiyle Hıdırellezliler dileklerini denize bırakıyor. sahilde kıyıya çizdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Süleymanpaşa ilçesi sahilinde düzenlediği Hdırellez kutlamasına katılanlar, dileklerini denize atarak kıyıdaki kumsala çiziyor. Dileklerin ardından geleneksel Hıdırellez kahvaltısı düzenlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, etkinliğe katılanları tebrik ederek dualarının kabul olmasını diledi. Baharın gelişini kutladıklarını ifade eden Albayrak, “6 Mayıs 2023 sabahı hep beraberiz. Sabah vatandaşlarımızı ziyaret ettim, buranın adetlerindendir, dileklerimizi sunarız. Akşam namazından önce gül kolu.Sabah bu dilekleri alıp denize attık, denize atınca da yine dilek ve dualarımızı yaptık.Tabii ki bu geleneksel hidrellez günü bir gelenektir. vatandaşlarımız çok önemsiyor ve biz de çok değer veriyoruz.Son 10 yılda farklı ölçülerde klasik hidrellez kahvaltısı olarak bunu kıyıda vatandaşlarımızla birlikte yapıyoruz.Herkesi yeni bir umutla, yeni bir heyecanla ve sevgiyle selamlıyoruz. Bu heyecanın keyfi içinde Allah dualarımızı da kabul etsin dedik.Biz de mütevazı bir kahvaltı yapıyoruz, insanlar keyifli, Tekirdağlılar mutlu, herkes gelecekten umutlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu