Haber

Erzincan Valisi: En önemli önceliğimiz yer altında gömülü olan vatandaşlarımıza bir an önce ulaşmaktır.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, “Bir eksiklik, kusur varsa devlet mutlaka giderir ama şu anda en önemli önceliğimiz yeraltında kalan vatandaşlarımıza bir an önce ulaşmaktır.” söz konusu.

Vali Aydoğdu, Erzincan İliç’teki madende heyelanın yaşandığı bölgede gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm grupların olay yerinde olduğunu söyledi.

Vatandaşlardan doğru bilgi için resmi kaynaklara saygı duymalarını isteyen Aydoğdu, şöyle konuştu:

“Şu anda önemli olan bu toprak altında mahsur kalan vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde ulaşıp onları güvenli bir şekilde çıkarmak. O yüzden gerekli tüm bilgilendirmeleri yapacağız. Bakın kara diyoruz, gittik hem sağda hem solda heyelan gördük.” tüm arkadaşlarımızla birlikte taraftayız. Şu anda tüm arkadaşlar ölçümleri yapıyor. Ankara’dan ekipler yolda. Bizim için şu anda en önemli şey toprak altında mahsur kalan vatandaşlarımızın sağ salim kurtarılması. Bununla ilgili tüm ekiplerimiz Konu burada. Olay olduğunda biz buradaydık. Sayın İçişleri Bakanımız 10 dakikada bir bilgi alıyor. “Mısır’dan Cumhurbaşkanımız aradı, bilgi verdik. Tüm arama kurtarma ekipleri burada. Çok çalışıyoruz, çok çalışıyoruz. Bir eksiklik, hata varsa mutlaka devlet halledecektir ama şu anda en önemli önceliğimiz toprak altında kalan vatandaşlarımıza bir an önce ulaşmaktır.”

Vali Aydoğdu, ileride tekrar açıklama yapacağını belirterek, “(Siyanür iddiaları) Şu anda bir sızıntı yok. Olsaydı size açıklardık. Fırat Nehri’ne bir sızıntı yok. Orada” dedi. Heyelan oldu, dolayısıyla bu heyelan dışında bir sorun yok.” “Bütün ekipler geliyor, tüm kontrolleri burada yapacaklar.” söz konusu.

Devletin tüm kaynaklarının seferber edildiğini vurgulayan Aydoğdu, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın kente gelmek için harekete geçtiğini sözlerine ekledi.

Bölgede Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun da hazır bulundu.

gundogmusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu