Haber

Depremzedeler Toplu Taşıma Araçlarında Yaşamaya Başladı

Malatya, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremden etkilenen illerden biri oldu. Kentte depremzede on bin kişi deprem nedeniyle engelli trambüslerde ve toplu taşıma araçlarında kalmaya başladı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü saat 04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki ilk depremin hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatıyla evsizler trambüs ve diğer toplu taşıma araçlarıyla toplandı.

İlk etapta 5 bin kişi Şehit Hamit Fendoğlu Otogar yerleşkesinde bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri yerleşkesine götürüldü.

Depremzedeler arka arkaya sıralanan otobüslere yerleştirildi.

13.24’te meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremle birlikte burada kalanların sayısı 10 bine ulaştı.

Depremzedelerden Gülsüm Ceylan, belediyenin verdiği bu hizmetten çok memnun olduklarını belirterek, “Çok zor durumda kaldık. Bizi yollardan alıp buraya getirdiler. Hava çok soğuktu. Nereye gideceğimizi bilmiyorduk. İlk etapta otobüslere bindirildik. En azından başımızı koyacak bir yerimiz vardı. Bütün ihtiyaçlarımız burada karşılanıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu