Haber

Yüzlerce kişinin mezarı olan Rönesans Residence’ın son bloğu da yıkıldı.

Yüzlerce kişinin mezarı olan Renaissance Residence’ın son bloğu da yıkıldı.

HATAY – Asrın faciasında yüzlerce kişinin mezarı olan Hatay’daki Renaissance Residence’ın hasar gören B bloğu ekipler tarafından başarıyla yıkıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 il arasında en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Antakya ilçesine bağlı Ekinci Mahallesi’nde, 2013 yılında tamamlanan daireleri ‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla satılan Renaissance Residence’ın A bloğu depremde yıkıldı. Yan tarafı yıkılan konutun enkazı altında yüzlerce kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişinin izine rastlanamadı. Konutun ayakta kalan ve ağır hasar gören B bloğu ekiplerin başarılı çalışmasıyla yıkıldı. Rezidansın ayakta kalan bloğunun yıkılmasıyla birlikte alan tarla görünümüne büründü.

“B bloğun beton kalitesi daha iyi, A bloğu kalıp hatasından dolayı yıkıldı”

Yıkımın başarılı olduğunu söyleyen Hüseyin Kafi, “Burası Hatay Antakya Ekinci Mahallesi’ndeki Rönesans Residence. Burada bine yakın kişi hayatını kaybetti. Kalan bloğu operatörümüz yıktı. Önce kolonları makasla kesti, ardından Ekskavatörle binayı devirip düşürdü.” Yıkım oldu. Bu bloğa verilen zararın nedeni diğer bloğa düşmesiydi. Kalan bloğu da başarıyla yıktık. B bloğun beton kalitesi daha iyidir. A bloğu, bir kalıp ateşleme kusuru nedeniyle tahrip olmuştur. Statik bir hatadır, bunu gözlemledik” dedi.

acipayam-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu