Sağlık

TikTok’ta başlayan yeni akım için uzmanlar uyardı: Uykuda aniden öldürür

Son zamanlarda özellikle sosyal medyada çok tehlikeli bir akım başladı; ağzı bantlayarak zil sesi. Hedef; Sözde hızlı kilo vermek ama söz konusu akım aslında ölümcül bir oyundur. Çünkü beyin kanamasından kalp krizine hatta felce kadar hayatı tehdit eden sonuçlara yol açabileceği söyleniyor.

ÖLÜME GİDEN BİR YOL VAR

Konuyla ilgili konuşan Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz; Akıntıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu resim uykuda ölüme kadar varabilecek risklere yol açacak. Dolayısıyla nasıl bulaştı anlamıyorum ama son derece tehlikeli. Beyin oksijensiz kalacak, kan üşüyecek.” kan damarlarından rahat geçemez ve beyin felcine neden olabilir. Bunu yapmayacağı için kalp krizinden ölümler meydana gelebilir” dedi.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Dilaver Özturan ise, “Burnun kapalı, ağzını bantla kapatırsan zaten apneye gerek yok, boğulursun. Oksijen azalır, karbondioksit daha fazla artar bu nefes almayı yeniden başlatır ama ağzı bantlamak doğru bir davranış değil deli kuyuya taş atıyor 40 akıllı çıkaramıyor deneyenlerin hikayesi bu TikTok’a da baktım, çoğu ağırlıksız insanlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu