Ekonomi

Stratejik petrol rezervi için yüz binlerce varil petrol alacaklar

ABD yönetimi, stratejik petrol rezervi için Ağustos ayında teslim edilmek üzere 3 milyon varil ham petrol alacağını açıkladı.

Geçen yıl benzin fiyatlarının düşmesine yardımcı olmak için stratejik petrol rezervinden ham petrol satan ABD, rezervlerini yenilemek için ham petrol almaya devam ediyor.

ABD Enerji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ağustos ayında teslim edilmek üzere 3 milyon varil kadar ham petrolün teslim alınacağı bildirildi.

Açıklamada, yeni alımların Teksas’taki Big Hill Strategic Petroleum Reserve için yapılacağı kaydedildi.

Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşın ardından ABD’de hızla artan akaryakıt fiyatları karşısında ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz yıl Mart ayında ülkenin stratejik petrol rezervlerinden 180 milyon varilden fazla petrolün piyasaya sürülmesine izin vermişti.

Ülke rezervlerinden yapılan petrol satışlarıyla birlikte ABD’nin stratejik rezervindeki ham petrol oranının 1983’ten bu yana en düşük seviyesine gerilemesi, enerji güvenliğine ilişkin endişeleri artırdı.

ABD yönetimi geçen yıl Aralık ayında stratejik petrol rezervi için Şubat ayında teslim edilmek üzere 3 milyon varil ham petrol satın alacağını duyurmuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu