Ekonomi

Siemens, Çin’deki Dijital Fabrikasını Genişletiyor

2 Eylül 2022, Berlin, Almanya’daki IFA 2022’de Siemens standını ziyaret eden insanlar. (Fotoğraf: Ren Pengfei/Xinhua)

Siemens, Sichuan eyaleti Chengdu’daki dijital fabrikasını 400 yeni istihdam yaratmak için genişletmeyi planlıyor. Şirkete göre bu genişleme, “Çin için yerel büyüme fırsatlarına hizmet etme” stratejisinin bir modülü.

BERLİN, 16 Haziran (Xinhua) — Alman sanayi devi Siemens Perşembe günü, üretim kapasitesini inşa etmek ve genişletmek için 2023’te dünya çapında 2 milyar avro (2,18 milyar ABD doları) yatırım yapacağını duyurdu. Şirket bu kapsamda sadece Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaleti için 140 milyon euro ayırdı.

Siemens, Sichuan eyaleti Chengdu’daki dijital fabrikasını 400 yeni istihdam yaratmak için genişletmeyi planlıyor. Şirkete göre bu genişleme, “Çin için yerel büyüme fırsatlarına hizmet etme” stratejisinin bir modülü.

Siemens, Çin’deki ana Dijital Endüstriler bölümü için satış rakamlarını açıklamadı. Alman Handelsblatt gazetesine göre bu miktarın 2 milyar avronun oldukça üzerinde olduğu tahmin ediliyor ve 2025 yılına kadar ikiye katlanması bekleniyor.

Şirketten yapılan açıklamada, “Siemens’in Çinli müşterilerinin çoğu, özellikle dijitalleşme ve yüksek teknoloji üretimi olmak üzere yeni teknolojileri benimseyen ilk kişilerdir.”

Alman Siemens şirketinin tıbbi cihazı, 2 Kasım 2022, Doğu Çin’in Şangay kentinde düzenlenen 5. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda (CIIE) sergileniyor. (Fotoğraf: Fang Zhe/Xinhua)

Şirket rakamlarına göre Siemens’in 2022’de Çin’deki toplam satışları bir önceki yıla göre yüzde 16 artarak 9,6 milyar avroya ulaştı.

Siemens ayrıca Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Shenzhen’de yeni bir dijital araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) inovasyon merkezine yatırım yaparak dijitalleşme ve güç elektroniği teknolojisi yoluyla hareket kontrol sistemlerinin gelişimini hızlandıracak.

Siemens AG Başkanı ve CEO’su Roland Busch, şirketin Çin’deki operasyonlarının önemini vurguladı.

Perşembe günü Handelsblatt gazetesine verdiği demeçte Busch, “Çin pazarı güçlü ve büyümeye devam edecek” diyerek, hiçbir şirketin bu fırsatı kaçırmayı göze alamayacağını kaydetti.

Siemens, yatırım kampanyasının bir parçası olarak, Güneydoğu Asya’da artan talebi karşılamak için Singapur’da 200 milyon avroluk yeni bir yüksek teknoloji fabrikası kurma planını da duyurdu. (1 avro = 1,09 dolar)

5 Kasım 2021, Doğu Şangay’daki 4. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın (CIIE) Düşük Karbon Enerjisi ve Çevre Koruma Özel Sergi Alanı’ndaki Siemens standındaki taşınabilir dönüştürme istasyonu. (Fotoğraf: Zhang Yuwei/Xinhua)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu