Teknoloji

Oppo’dan yeni katlanabilir telefonları Find N3 ve N3 Flip için büyük iddia

Katlanabilir telefon pazarının hızla sertleşen rekabet ortamında, Oppo’dan dikkat çeken haber geldi. N3 Flip’i BulVe N3’ü bulTUV Rheinland’dan katlanabilir cihazlar 1 milyon katlamaya kadar sertifikalıBunu söylerken Oppo, dayanıklılık konusunda Samsung’un Z Flip ve Fold cihazlarını geride bırakmış gibi görünüyor.

İlginçtir ki, ağustos ayında Find N3 Flip’i piyasaya sürdükten sonra şirket, cihazın 600.000 katlama için derecelendirildiğini söylemişti. Ancak Find N3’ün Ekim ayında tanıtılmasının ardından şirket, her iki cihazın da 1.000.000 katlanmaya kadar dayanabileceğini söyleyerek şaşırttı.

Bu derecelendirmenin neden değiştiği tam olarak belli değil. Belki metodoloji değişti ama bu konuda hiçbir bilgi yok. Oppo belki de 600.000 kattan bahsederken bir tahminde bulundu ve telefonlar TUV Rheinland’da beklenenden daha iyi performans gösterdi.

Öte yandan Samsung, katlanabilir telefonlarının dayanıklılığını derecelendirmek için farklı bir sertifikasyon kuruluşu kullanıyor. Bureau Veritasİş birliği yapan şirket, resmi olarak Galaxy Z Flip 5’i 200.000 katlamaya uygun olarak derecelendirdi.

Galaxy Z Flip 5, telefonun Motorola Razr 40 Ultra ile karşı karşıya geldiği şiddetli bağımsız testte bu sayıyı aştı. Z Flip 5, 400.000 katlamanın ardından tamamen bozuldu ve tamamen un, yumurta, şeker ve mısır unu ile kaplandı.

Şu ana kadar diğer katlanabilir telefonlar hiçbir zaman Galaxy Z Flip ve Z Fold serisinin dayanıklılığını geçemedi. Ancak Oppo katlanabilir telefonları çok daha yüksek dayanıklılığa sahip olabilir. Öte yandan Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5’in IPX8 su geçirmezlik derecesine sahip olduğunu, Oppo’nun katlanabilir cihazlarının ise yalnızca IPX4 derecesine sahip olduğunu da belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu