Haber

Mısır, Gazze’deki yaralıların tedavisi için 17 Filistinliyi daha kabul etti

Mısır, Gazze Şeridi’nde İsrail saldırılarında yaralanan 17 Filistinlinin daha tedavi için Mısır’a getirildiğini duyurdu.

Mısır Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Hussam Abdulgaffar, Gazze’nin Mısır’a açılan tek kapısı olan Refah Sınır Kapısı’ndan tedavi için ülkesine getirilen yaralı Filistinlilere ilişkin yazılı açıklama yayınladı.

Abdulgaffar, “Bugün 17 yaralı Filistinlinin daha tedavi için Refah Sınır Kapısı’ndan Mısır’a girdiğini” belirterek, yaralıların tedavilerinin başladığını kaydetti.

Üçüncü ülke vatandaşlarının tahliyesine değinen Abdulgaffar, “42’si çocuk toplam 166 üçüncü ülke vatandaşı Refah Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yaparak sağlık kontrolünden geçirildi.”

Mısır Sağlık Bakanlığı 2 Kasım’da yaptığı yazılı açıklamada, 21 yaralı ve 344 üçüncü ülke vatandaşının ülkeye ulaştığını duyurdu. Bakanlık, 1 Kasım’daki açıklamasında 16 yaralı ve 117 üçüncü ülke vatandaşının da ülkeye ulaştığı bilgisini de paylaştı.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken. -Aksa”nın ardından İsrail ordusu da ağır hava koşulları nedeniyle Gazze Şeridi’ne saldırdı. bombardımanı başlattı.

İsrail, Gazze’den gerçekleştirilen saldırılarda 315’i asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Gazze Şeridi’nde 31 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda öldürülen asker sayısı 30’a yükselirken, Kassam Tugayları’nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da bir İsrail askeri hayatını kaybetti.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre Gazze’de İsrail saldırılarında 4 bin 104’ü çocuk, 2 bin 641 kadın olmak üzere 10 bin 22 Filistinli öldürüldü, en az 25 bin kişi de yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 160 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastaneleri ile Kudüs çevresini ve Filistin’e bağlı Endonezya hastanelerini vurdu. Kızılay, tahliyeye zorluyor. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 63 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu