Haber

Geleceğin dünya şampiyonları ilk aşamayı tamamladı

Şehitkamil Belediyesi; yüzme branşında Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonu atleti yetiştirme muvaffakiyetinin devam etmesini sağlayacak yetenek tespit çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Geleceğin şampiyonlarına yönelik düzenlenen Minik Kulaçlar Yüzme Şenliği tertipte kulaç atan minik atletler, şampiyonluk yolunda birinci adımlarını attılar.

Şehitkamil Belediyesi; spor kültürünü erken yaşta benimsetmek, çocukların eğitim ve spor hayatlarını birlikte yürütmelerini sağlayarak yüzme branşını yaygınlaştırmak, muvaffakiyet planlaması doğrultusunda yapılan çalışmalarla memleketler arası boyutta ülkeyi tanıtan başarılarla temsil edecek sportmenlerin yetiştirilmesini sağlamak vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

Yetenekli atletleri erken yaşta keşfetmek hedefiyle çalışmalarını titizlikle devam ettiren Şehitkamil Belediyesi, Alleben 2 Yüzme Havuzunda Minik Kulaçlar Yüzme Şenliği tertibi düzenledi. Gelecek vadeden atletlerin belirlenmesi gayesiyle düzenlenen tertibe, çok sayıda minik sportmen katıldı. Anne ve babaların da büyük ilgiyle takip ettiği aktifliğe katılan atletler, büyük heyecan ve memnunluk yaşadıklarını söz ettiler.

Geleceğin şampiyonu olacak minik kulaçlarını yetiştirmeyi hedefliyoruz

Organizasyona ait açıklamada bulunan Alleben 2 Yüzme Havuzu Antrenörü Lütfiye Kaya, “Bugün burada, 5-8 yaş kümemizin içinde olduğu Minik Kulaçlar Yüzme Şenliği tertibini düzenliyoruz. Yaş kümemiz, 2022 yaz döneminde yetenek taraması sonucunda müşahede yaptığımız çocuklar ortasından ve altyapı kümelerine dahil ettiğimiz çocuklarımız ortasından seçim yaptığımız öğrencilerimizdir. Bu şenliğimizde onları tekrardan gözlemleyeceğiz. Tertibe 100’ün üzerinde öğrencimiz katılım sağladı. Geleceğin şampiyonu olacak minik kulaçlarını yetiştirmeyi hedefliyoruz. Desteklerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çocuklar kadar biz de heyecanlıyız

Organizasyonla ilgili değerlendirmede bulunan sporcu velisi Meral Doğan, “Bugün, Minik Kulaçlar Yüzme Şenliği tertibinde çocuğumu izlemek için buradayım. Çocuklar kadar biz de heyecanlıyız. Çocuklar çok keyifli oldular. Zati kaç gündür hazırlanıyorlardı. Aktifliği çok beğendik. Başlangıçta kızımın çok fazla su korkusu vardı. Aslında bu korkusunu yenmesi için yüzme eğitimine göndermiştim. Ailece, artık kızımın yüzüyor olduğunu görmekten çok mutluyuz” diye konuştu.

Çok güzel ilerliyorlar

Organizasyonla ilgili değerlendirmede bulunan sporcu velisi Melek Ataş, “Çocuklarımızı destekliyoruz. Bu tertip çok hoş. İnşallah çocuklarımız başarılı olurlar. Yüzme, gelişimlerinde de çok âlâ oluyor. Şehitkamil Belediyemiz, çok başarılı bir tertip gerçekleştiriyor. Çocuğum yüzmeye başladıktan sonra uzunluk ve kilosunda olumlu gelişme oldu. Yüzmeyi seviyorlar. Çok hoş ilerliyorlar. Şehitkamil Belediyemizi sonuna kadar destekliyoruz. Çok teşekkürlerimizi sunuyoruz” formunda konuştu. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu