Haber

Konya Büyükşehir Hatay’da HOT-TAP ile Devam Eden Su Bağlantı Çalışmaları

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve merkez ilçe ile birlikte yürüttüğü Hatay’a ikinci konteyner kent altyapı çalışmaları kapsamında HOT-TAP cihazı ile su teması sağlandı. belediyeler.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, içmesuyu sınırından su kesintisi olmadan haberleşmeyi sağlayan HOT-TAP cihazının ülkemizde ilk kez KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından su ve kanalizasyon işletmeciliği ortasında kullanıldığını belirtti. , “Konteyner kentte konaklayacak vatandaşlarımızın en iyi şartlara sahip olması için ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. işlerin hızlı ve sağlıklı yürütülmesi için Hatay’da kurumumuzun sağladığı tüm teknolojik cihazları kullanmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ile Karatay, Meram ve Selçuklu belediyelerinin ortaklığıyla Hatay’da kurulacak ikinci konteyner kent için altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin ilk anından bu yana Hatay’da arama kurtarma, lojistik, portatif mutfak, haberleşme, elektrik ve barınma gibi birçok alanda özveriyle çalıştıklarını belirtti.

Özellikle Hatay’ın su altyapısının yükseltilmesi için ilk günden itibaren büyük özveri gösterdiklerini kaydeden Lider Altay, Konya olarak oluşturacakları ikinci konteyner kentin altyapısını da tamamladıklarını söyledi. Lider Altay, “487 konteynerden oluşacak birinci etap konteynerkentin meclisi Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Karatay, Meram ve Selçuklu belediyeleri ile birlikte Hatay’da devam ediyor. Hatay’a kazandıracağımız ikinci etap konteyner kentin altyapı çalışmalarını da tamamladık. Bu kapsamda su ilişkisi çalışmaları kapsamında 500 derecelik iletim sınırından 200 milimetre çapındaki su temasını Canlı Hattan Dallanma (HOT-TAP) cihazı ile gerçekleştirdik. İletim sınırlarından üretim çalışmaları yapılırken geniş bir alanda suyun kesilmesi gerekiyor. HOT-TAP cihazı sayesinde su kesintisine gerek kalmadan boru bağlantılarını yapabiliyoruz. Ülkemizde su ve kanalizasyon idarelerinin ortasında ilk kez KOSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından kullanılmaya başlanan cihaz ile bulunduğumuz konteyner kentte alt yapı faaliyetlerini sorunsuz yürütme imkanı bulduk. ikincisini de Hatay’da kurmaya başladı.”

Suyun Hatay’ın en kıymetli ihtiyaçlarından biri olduğunu, şehrin her noktasında bir damla su için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydeden Lider Altay, “Hizmetleri Türkiye’ye taşımaya çalışan KOSKİ Genel Müdürlüğümüz. kurumsal kalite politikamız gereği kesintisiz ve her zaman sorunsuz anlayışı ile en doğru nokta. farklı boyut ve işleve sahip HOT-TAP cihazı sayesinde; Çelik, sünek ve polietilen borular üzerinden çapı 300 milimetreye kadar olan bağlantıları su kesmeden alabilir. Konteyner kentte kalacak vatandaşlarımızın en uygun kurallara uyması için gece gündüz çalışan gruplarımız, işlerin hızlı ve sağlıklı yürütülmesi için Hatay’da kurumumuzun sağladığı tüm teknolojik cihazları kullanıyor. Tüm gücümüzle depremzedelerimizin yaralarını sarmak için harcamaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

avcilarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu