Ekonomi

Kayyım Van’da ‘arazi tükeniyor’ sloganıyla ilan verdi

Van Büyükşehir Belediyesi, kayyum idaresindeki Edremit ilçesinde 42 arsayı daha satışa çıkardı. Arsaları satışa çıkaran kayyım idaresi, şehrin farklı yerlerine “Arsalar tükeniyor. Billboardlara “Arsa sahibi olma fırsatını kaçırmayın” yazılı posterler astı. “Mavi Şehir Projesi” adı altında satışa sunulan 420 hektarlık arazinin tahmini fiyatları da belli oldu. Konut ve ticari alan olarak ikiye ayrılan 420 hektarlık alan, tahmini 426 milyon 42 bin TL maliyetle taksitle satılıyor.

Kayyım idaresi daha önce de aynı bölgede binlerce dönüm arazinin satışı için atanan meclise yetki vermiş, ilçenin Eskicami ve Yenicami mahallelerinde 77 arsa ve bina olmak üzere toplam 213 bin 457 metrekare arazi satılmıştı. . Bu yerler için tahmini 800 milyon TL fiyat belirlendi.

MA’da yer alan habere göre; Kayyım idaresi, Tuşba ilçesinde düğün salonu ve şehirlerarası otobüs terminalinin bir kısmı da dahil olmak üzere 20 bin metrekarelik alanın 5 bin 600 metrekaresini yaklaşık 36 milyon bedelle satışa çıkararak ihale etmişti. Belediye ayrıca, şehrin merkezinde bulunan ve Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (VASKİ) uzun süredir kullandığı bina olan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Vanpark Alışveriş Merkezi’ndeki 11 mağazayı, Ehmedê Xanî’nin 1.300 metrekarelik alanını satın aldı. Park ve İpekyolu semtindeki 820 metrekarelik ek bina. Binasını da ihaleyle sattı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu