Haber

İsrail’in savaş suçlarını görmezden gelen BBC’den Türk bayrağı algılama operasyonu

Sık sık Türkiye’yi karalayan haberler yayınlayan İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin Türkçe servisine yeni bir algı operasyonu başlatıldı.

Londra’da düzenlenen Gazze’ye destek yürüyüşünü “Gazze’ye destek yürüyüşünde ‘Cihat’ sloganı: İçişleri Bakanı Braverman Londra polis şefiyle görüşecek” başlığıyla haber yapan BBC, Türk bayraklı bir kadının fotoğrafına yer verdi Söz konusu haberde elinde.

LONDRA POLİS HERHANGİ BİR HATA UNSURU BULMADI

Londra polisinin gösteride herhangi bir hata bulunmadığı yönündeki açıklaması ise haberlerde sadece ‘detay’ olarak kaldı.

KAMUYU yanılttığını itiraf etti

BBC’nin geçen hafta İngiltere’de Filistin’e destek yürüyüşlerini “Hamas’a destek” olarak tanımlaması ülkede tepkilere neden olmuştu.

Eleştirilerin ardından BBC spikeri yerel saatle 18.00 sıralarında yayınlanan yayında “Hamas’a destek” tanımına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“İngiltere genelinde düzenlenen ve insanların Hamas’a desteklerini dile getirdiği gösterilerden bahsettik. Bunun olumsuz bir ifade ve Filistin yanlısı gösterilere yönelik yanıltıcı bir açıklama olduğunu kabul ediyoruz.”

haberanamur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu