Haber

İzmir’de başka bir evin duvarını iş makineleri deldi

İzmir’in Konak ilçesindeki inşaat çalışmasında tedirgin anlar yaşandı.

Öğle saatlerinde cadde üzerinde bir inşaatın temel kazısı yapılırken, hafriyat makinesinin kırıcı ucu inşaatın yanındaki evin duvarına çarptı.

Duvarın bir kısmı büyük bir gürültüyle yatak odasına çökerken, molozlar meskene girdi.

Ölüm veya yaralanma yok

Bu sırada evin sahibi Türkan Parıltı Akgün büyük panik yaşadı.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri gelirken, ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

“Yatağımın üzerinde moloz yığınları vardı”

Olayda yaşadığı kaygı dolu anları anlatan konut sahibi Türkan Parıltı Akgün, duvar delindiğinde başka bir odada olduğunu söyledi.

Akgün, şu ifadeleri kullandı:

Olay anında evdeydim, aslında yurttan çalışıyorum. 2 aydır devam eden bir inşaat var yeni konut yapmak için temel kazıyorlardı. Bugün her zamankinden daha yüksek sesle duyduğumuz bir eser vardı. Ev titriyordu. Sonra büyük bir ses duydum ve yatak odama baktığımda duvarda büyük bir delik ve evin içinde moloz yığınları gördüm. Yatağımın üzerinde moloz yığınları vardı. İş makinesinin kesici ucu duvarı deldi. Çok şükür o sırada başka bir odadaydım, duvarı delinmiş olan oda o an boştu. O zamanlar çok korkmuştum.

“Evim tamamen moloz ve çamur”

Duvarı delen meskenin sahibi Türkan Parıltı Akgün, daha önce dikkatsizlik sonucu mağduriyet yaşadıklarını vurgulayarak, olaya rağmen iş makinelerinin aynı şekilde çalışmaya devam ettiğini anlattı:

Ben zaten ‘Bir gün evi başımıza yıkacaklar’ diyordum; Çok özensiz çalışıyorlar. Yaklaşık 1 ay önce iş makinelerinin dikkatsiz çalışması sonucu ana su boru bordür patladı ve evimi su bastı. O zamandan beri bir şikayetimiz var ve bu da tuz bibere dönüştü. Hava soğuk, mevsim kış ve yağış bekleniyor. Bu durumdaki evimle ne yapacağımı bilmiyorum. Şimdi konuttan molozları almışlar ve zararı karşılayacaklarını söylediler. Ancak hem eşyalarım dağıldı hem de evimin her yeri moloz ve çamur oldu. Şu an eve giremiyorum. Hala çalışmaya devam ediyorlar, ortasını bile vermediler.

haberadakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu