Haber

İsrail’in Cibaliye mülteci kampına düzenlenen saldırılarda çok sayıda çocuk hayatını kaybetti

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), İsrail’in Cibaliye mülteci kampına düzenlediği saldırılarda çok sayıda çocuğun hayatını kaybettiğini duyurdu. UNICEF, “Saldırıların çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin henüz bir tahminde bulunmasak da, kayıplar arasında çok sayıda çocuğun olduğu bildiriliyor.” dedi.

UNICEF’ten yapılan açıklamada, “Gazze Şeridi’ndeki Cibaliye kampına dün ve bugün düzenlenen saldırıların ardından ortaya çıkan katliam manzaraları korkunç ve dehşet verici. Her ne kadar çocuklara yönelik saldırıların yol açtığı hasara ilişkin henüz bir tahminimiz olmasa da” İnsanların evleri yıkıldı, yüzlerce kişi de yaralandı.” Ölenler arasında çok sayıda çocuğun da olduğu belirtildi. Bu iki saldırı, 25 gün boyunca devam eden bombardımanlarda 3.500’den fazla çocuğun ölümü, 6.800’den fazla çocuğun yaralanmasıyla sonuçlandığı bildirilen saldırıların ardından geldi. “Bu, 25 gün boyunca her gün 400’den fazla çocuğun öldürülmesi veya yaralanması anlamına geliyor. Bu yeni normal olamaz.”

“ÇOCUKLAR AMAÇ DEĞİLDİR”

Çocukların zaten çok fazla acı çektiğinin altını çizen UNICEF, “Çocuklar zaten çok fazla acı çekti. Çocukların öldürülmesi ve esarete son verilmesi gerekiyor. Hedef çocuklar değil. UNICEF, çatışmanın tüm taraflarına acil insani ateşkes çağrısını yineliyor” , tüm çocukların korunmasının ve Uluslararası İnsancıl Hukukun sağlanması.” “Bu doğrultuda Gazze Şeridi’ne hayat kurtaran yardımların ulaştırılması için güvenli ve engelsiz insani erişim talep ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu