Ekonomi

Hazine tahvil ihalesinde faiz yüzde 40’a ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 11 ay vadeli tahvil ihalesinde 6,56 milyar TL teklif karşılığında 1,15 milyar TL net satış gerçekleşti.

11 ay vadeli tahvilde kolay faiz yüzde 39,62, bileşik faiz ise yüzde 40,03 oldu. 4 yıllık TLREF’e endeksli tahvil ihalesinde 23 milyar TL’lik teklif karşılığında 9,34 milyar TL net satış gerçekleşti. 4 yıl vadeli TLREF’e endeksli tahvil ihalesinde dönemsel faiz yüzde 7,94 oldu.

Hazine ihale öncesi 8,1 milyar TL’lik iki tahvil sattı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 11 ay vadeli sıfır kuponlu tahvil ve 4 yıl vadeli TLREF’e endeksli 3 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvili ihracından önce piyasa yapıcılardan 8,1 milyar TL borç aldı.

11 ay vadeli sıfır kuponlu tahvilin yeniden ihracından önce piyasa yapıcılardan 161 milyon TL’lik teklif geldi, satış fiyatı ise 100 milyon TL oldu.

4 yıllık TLREF’e endeksli tahvilin yeniden ihracından önce piyasa yapıcılardan 12,2 milyar TL teklif geldi ve 8 milyar TL satış gerçekleşti.

Hazine ihale öncesinde her iki tahvili de halka satmadı.

haberdicle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu