Haber

Devlet Okullarına ‘100. Yıl’. ‘Yıl İşareti’

Milli Eğitim Bakanlığı, Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı münasebetiyle yeni açılan örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 100’üncü yıl logosunu içerecek tabela uygulaması başlattı.
Milli Eğitim Bakanlığı, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünde açılan veya açılacak olan örgün ve yaygın eğitim kurumlarına 100’üncü yıl logolu tabelaların asılmasına ilişkin Bakanlığın yazısı tüm illere gönderildi. Buna göre, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılında açılan eğitim kurumlarının görünür dış alanına cumhuriyetin 100. yıl logosunun yer aldığı tabela asılacak. Altında “Bu Okul Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında Açılmıştır” yazan 100. yıl logolu tabela, kurumun fiziki şartları dikkate alınarak kurumun ana girişinde açıkça görülebilecek bir yere asılacaktır. Eğitim Kurumları. Eğitim kurumunun farklı bir girişi veya eklentisi varsa oraya ikinci bir tabela asılabilir. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

divrigihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu