Haber

İçişleri Bakanlığı, Siirt’te PKK’ya yönelik 533 personelin katılımıyla operasyon başlattı.

Siirt’te terör örgütü PKK’ya yönelik “Eren Abluka Güz-Kış-16 Şehit Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici Harekatı” İçişleri Bakanlığı tarafından 533 personelin katılımıyla başlatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, terör örgütü PKK’yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgeye sığındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek için Siirt’te yeni bir operasyon başlatıldı.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, 37 Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando ve Komutanlığı sevk ve idaresinde yürütülen “Eren Abluka Güz-Kış-16 Şehit Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici Harekatı”nda Güvenlik Görevlileri görev aldı. Ekip bir görev alır.

Harekatın ilk gününde 1 adet AK-47 piyade tüfeği, 270 adet AK-47 piyade tüfeği fişeği, 4 adet AK-47 tüfek şarjörü, 4 kilo şifalı ot, 1 jeneratör, 2 sırt çantası, karada arama ve tarama faaliyeti sırasında. Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Doğan köyü Mansur Deresi mevkii. çanta, 2 adet uyku tulumu ve 13 adet pil ele geçirildi.

Delil niteliği taşıyan malzemeler koruma altına alınırken, diğer malzemeler olay yerinde imha edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu