Ekonomi

Fransa Nantes Çiçek Komitesi, EXPO 2023’ün yapılacağı Kahramanmaraş’ı ziyaret etti

Kahramanmaraş’ta düzenlenecek EXPO 2023’te Fransa’yı temsil edecek Nantes Çiçek Komitesinin yetkilileri kente geldi.

Kahramanmaraş’ta “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” ana temasıyla 23 Nisan 2023’te açılışı gerçekleştirilecek Uluslararası EXPO 2023’e katılacak heyet, hem stant alanını hem de kenti gezdi.

Nantes Çiçek Birliği Lideri Fredeeic Fourier, gazetecilere yaptığı açıklamada, EXPO 2023’te Fransa’yı en güçlü formda temsil edeceklerini belirterek, kent halkını 2024 yılında düzenleyecekleri Nantes Milletlerarası Çiçek Sergisi’ne davet etti.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek de Türkiye ile Fransa’nın asırlardır esaslı bir bağa sahip olduğunu söyledi.

Fransa’da yaklaşık 800 bin Türk’ün yaşadığını lisana getiren Mahçiçek, “Fransa’nın EXPO 2023’te yer alması noktasında şehrimizi ziyaret ettiler, projemizle ilgili teknik ve detaylı bilgileri alacaklar. Bir anlamda Kahramanmaraş’ta Fransa’yı temsil edecekler. Kendilerini Kahramanmaraş’taki EXPO 2023’te görmekten mutluluk duyacağımızı ifade ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu