Haber

Deva Partisi büyükşehirlerde kendi adaylarıyla seçime gidiyor

Yerel seçimlere ilişkin konuşan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, tüm büyükşehirlerde kendi adaylarıyla seçime gideceklerini söyledi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yerel seçim faaliyetleri kapsamında Kocaeli’de vatandaşlarla buluştu. Babacan daha sonra Kocaeli İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin 15 milletvekilinin çok az oyla seçilmesine tepkileriyle ilgili sorusuna yanıt veren Babacan, “Yerel seçimlere doğru gidiyoruz, yarın bizim tarafımızdır, arkamıza pek bakmayız. 8 ay geçti. Yüksek seçimlerden bu yana 6 partinin ortak listesiyle seçime girdik, adaylarımız var, her ilde CHP’nin bir önceki seçime göre ciddi oy artışı oldu, bizim de katkımız oldu, üstelik bu teklif geldi. Biz CHP’liyiz, yanlarına gidip ‘Sizin listenizden girelim’ demedik. Çok ısrarla, ‘Ortak liste olduğu sürece hepimiz daha güçlü olacağız’ dediler, “Daha fazla milletvekili alabiliriz, fraksiyonlardan kayıp olmaz, bunu yaparak mecliste belli bir sayıya ulaşabiliriz,” dediler. ” dediler. Uzun ısrarlardan sonra bunu kabul ettik ve sonrasında o birlik oluştu. Her bir vekilimiz el gücüyle, alın teriyle milletvekili oldu. Hepsi iyi niyetle milletvekili oldu.” söz konusu.

“Bütün büyükşehirlerde kendi adaylarımızla seçime gidiyoruz”

İttifak teklifinin gelip gelmediğine ilişkin soruyu yanıtlayan Babacan, “Gerçek anlamda seçime gidiyoruz. Bu seçime kendi ismimizle, kendi adaylarımızla giriyoruz. Yasal olarak ittifak diye bir şey yok” dedi. Yerel seçimlerde İttifak kavramı hukuken sadece genel seçimlerde geçerli ancak farklı bir işbirliği modelinden bahsedebiliriz.Yerel seçimlere giderken şu ana kadar hiçbir partiyle rastgele işbirliği yapmadık.Olan şuydu: Yerel illerimizden genel merkeze işbirliği teklifleri geldi ama biz bu işbirliği tekliflerini getiren arkadaşlara ‘Şehrimizde 2-3 parti arasında belli bir noktaya ulaştınız ama diğer partilerin genel merkezlerinin bundan haberi var mı’ dedik. ??’ Sorduğumuzda bu soruya cevap alamadık, dolayısıyla bu işbirliği olacaksa yerelden gelen talep ve genel merkezin onayı ile olması gerekiyor, dolayısıyla bugüne kadar bir çalışmamız olmadı. Türkiye’nin herhangi bir yerindeki herhangi bir partiyle iş birliği anlaşması var. 20 Şubat’ta aday listelerinin teslim edilmesine kadar süre var. Herhangi bir ilçemizde iş birliği modeli oluşturulursa, teşkilatlarımızdan bize böyle bir teklif gelirse, İlgili diğer siyasi partilerin genel merkezlerinin de olumlu geri dönüşleri ile değerlendirmeler sonucunda kapıyı tamamen kapatmadık ama şu ana kadar böyle bir şey olmadı.Dolayısıyla büyükşehirlerde seçimlere kendi imkanlarımız ile aday olacağız. Adaylar, “Son hızla koşuyoruz. Bütün büyükşehirlerde kendi adaylarımızla seçime gidiyoruz” dedi. – KOCAELİ

kashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu