Haber

Depremde ağır hasar gören Harran Devlet Hastanesi taşınacak

Maraş merkezli depremden en çok etkilenen kentlerden biri olan Şanlıurfa’nın Harran ilçesindeki devlet hastanesinin taşınacağı açıklandı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm yaptığı yazılı açıklamada, 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Harran Devlet Hastanesi’nin de hasar gördüğünü belirtti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerinin hastanede hasar tespit çalışması yaptığını belirten Prof. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkililerince hasarı tespit edilen binanın hasar tespitini Valimiz Salih Ayhan, Harran Kaymakamımız İbrahim Gültekin, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ve Harran yaptı. İlçe Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un tahliyesine karar verildi.Hastanemizin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılıp Harran İlçe Belediyesi’ne devredilen gençlik ve kültür merkezine taşınmasına karar verdik.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu