Haber

Çin Otomobil İmalat Sektörü İlk Çeyrekte İstikrarlı Büyüme Kaydetti

Çin’in kuzeybatısındaki Shaanxi eyaleti, Xi’an’daki BYD otomobil fabrikasının montaj hattında yeni enerjili araçları monte eden personel, 20 Nisan 2022. (Fotoğraf: Liu Xiao/Xinhua)

PEKİN, 14 Mayıs (Xinhua) — Çin’in otomobil üretim bölümü, bu yılın ilk çeyreğinde istikrarlı bir üretim ve gelir artışı kaydetti.

Çin Otomobil İmalatçıları Derneği verilerine göre sektörün sanayi katma değeri ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,4 artarak ilk iki aya göre 5,4 puan ve 1,5 puan olarak gerçekleşti. söz konusu dönemde tüm imalat sanayinin üzerindedir. .

Veriler, sektörün sanayi katma değerinin yalnızca Mart ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,5 arttığını gösterdi.

2023 yılının ilk çeyreğinde sektördeki şirketlerin toplam faaliyet gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 1,3 artarak 2,14 trilyon yuan’ı (yaklaşık 308 milyar ABD doları) aştı. Bu veriler, bölümün genel imalat sanayinden yüzde 2,6 puan daha yüksek olduğunu gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu