Haber

Almanya Başbakanı Scholz: “Ukrayna’ya Leopard 2 ana muharebe tankı sağlayacağız”

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna’ya Leopard 2 ana muharebe tankı tedarik edeceklerini söyledi.

Scholz, Federal Meclis’te yaptığı konuşmada ülkesinin Ukrayna’ya takviye güç verdiğini ve bundan sonra da vermeye devam edeceğini belirterek, “Ukrayna’ya Leopard 2 ana muharebe tankı da sağlayacağız.” dedim.

Sosyal Demokrat Partili (SPD) Scholz, Avrupa’da Ukrayna’ya en çok silah tedarik eden ülkelerin Almanya ve İngiltere olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Aldığımız tüm kararları düşünürseniz, Ukrayna’ya destek konusunda Almanya’nın ön planda olacağını söyleyebiliriz. Bunu büyük güç ve ölçekte yapan ülkeyiz. Ayrıca ağır silah tedarik etme kararı aldık. obüs, çok namlulu roketatar ve Gepard gibi Çağdaş hava savunma sistemi Iris T, Patriot sistemi bunlar Ukrayna’nın kendini savunmasına yardımcı olacak önlemlerdir.Bütün bu kararlar müttefiklerle uyum ve yakın işbirliği içinde alınmıştır.Bu nedenle etkilidirler. ve bu yüzden onları alabildik. Bu hükümetin sahip olduğu ilke bu.”

Almanya Başbakanı, alınan kararlardan endişe duyan çok sayıda vatandaşın olduğuna işaret ederek, “Bu nedenle vatandaşlara şunu söylemek istiyorum; bana ve hükümetimize inanın. ülkemize yönelik risklerin yanlış tarafta büyümesine izin vermek.” dedi.

“Hiçbir koşulda kara birliği göndermeyeceğiz”

Avrupa’da gerçekten bir savaş olduğuna dikkati çeken Scholz, “Bu savaş Berlin’e çok da uzak olmayan Ukrayna’da yaşanıyor. Bu vesileyle yaptığımız her şeyde Ukrayna’yı desteklemeli ve aynı zamanda savaşın bir savaşa dönüşmesine engel olmalıyız.” Rusya ile NATO arasındaki savaşın değerlendirmesini yapmak için gerekli ve mümkün olan her şeyi yaptığımızı açıkça belirtmeliyiz.

“Matematiksel katılıklar yok. Kimse yanlış veya yanlış kararların tam olarak nerede olduğunu bilmiyor. Bu nedenle, onu tam bir niyet ve doğrulukla, parça parça bir modül haline getirdik.” Şansölye Scholz, bunun Avrupa ve Almanya için tek bedene uyan bir güvenlik ilkesi olduğunun altını çizdi.

Scholz konuşmasında savaş uçaklarının teslimini veya kara birliklerinin konuşlandırılmasını kesinlikle reddederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Uzun zaman önce savaş uçaklarından bahsetmediğimizi belirtmiştim, burada da aynısını yapıyorum. Hiçbir şekilde karadan asker göndermeyeceğiz. NATO askerlerinin Ukrayna savaşına doğrudan müdahil olmayacağını söyledim. Bu şimdiye kadar böyle olmadı, bundan sonra da olmayacak. Buna herkes güvenebilir.”

“Almanya’dan gelen ilk Leopard muharebe tankları yaklaşık 3 ay içinde Ukrayna’da olabilir”

Parlamento Savunma Komisyonu Toplantısı’nın ardından açıklama yapan Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius, Almanya’dan gelen ilk Leopard muharebe tanklarının yaklaşık 3 ay içinde Ukrayna’da olabileceğini söyledi.

SPD’li siyasetçi, eğitimin çok hızlı bir şekilde başlayacağını ve ikmal yollarının hızla netleştirileceğini belirtti.

Tankların teslim edilmesi kararını “tarihi” olarak nitelendiren Pistorius, “Ancak ortada olan şu ki, bir savaşa taraf olmayacağız” dedi. dedim.

pehlivankoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu