Ekonomi

Alanya’daki tesisler yeni yılı dolu dolu geçirecek

Antalya’nın Alanya ilçesinde kış sezonunda açık tesis oranının yüzde 5 arttığını belirten ALTİD Başkanı Burhan Sili, yılbaşı programlarına yoğun talep olduğunu belirtti.

Antalya’nın Alanya ilçesinde kış dönemi için açık olan otel sayısı yaz dönemine göre yüzde 10’dan yüzde 15’e çıktı. Alanya Turistik Otel İşletmecileri Derneği (ALTİD) Lideri Burhan Sili, kış dönemindeki rezervasyonların önceki yıllara göre daha fazla olduğunu belirterek, yılbaşı programlarına yoğun talep olduğunu belirtti. Yılbaşı programları çerçevesinde tesislerin genel olarak dolu olduğunu kaydeden Lider Sili, yılbaşında tesislerin yüzde 80-90 oranında dolu olduğunu, tesis ve yerlerin dolu olacağını söyledi.

“Yüzde 70 olan doluluk oranı yüzde 80-85’lere çıktı”

Kış döneminde tesislerin doluluk oranının geçen yıla göre yüzde 15-20 arttığını belirten Lider Sili, normal bazlarda yüzde 70 olan doluluk oranının yüzde 80-85’e çıktığını söyledi. Rakamların beklentilerin çok üzerinde olmadığını belirten ALTİD Başkanı Sili, “Avrupa’dan misafirlerimiz gelmeye devam ediyor. Kış sezonunu Alanya’da geçirmek isteyenlerle yeni talepler var. Yakın destinasyonlardan da kesin bir talep var. 1 gece, 2 gece, 3 gece.Talepler var.İnsanlar genelde şehirlerinde kendi evlerinde yaşamayı tercih ediyor ama iç piyasadan da eski seviyelerde talep var” dedi. . – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu