Haber

Bursa’da Korkutan Görüntü: Boğazköy Barajı’nın Yüzeyini Siyah Bir Katman Kapladı

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Boğazköy Barajı’nın yüzeyini kaplayan siyah tabaka endişe yarattı. Yetkililerce yapılan incelemelerin ardından alınan numuneler analiz için TÜBİTAK’a gönderildi.

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Boğazköy Barajı’nda balık tutmaya giden vatandaşlar, kıyıdan başlayan suların üzerinde siyah bir tabaka oluştuğunu ve yayıldığını fark etti.

11.187 hektarlık bir alanın tarımsal sulama ihtiyacını karşılayan barajın manzaraları bölge halkında tedirginlik yarattı.

İhbar üzerine bölgeye gelen İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gün boyu baraj çevresinde incelemelerde bulundu.

Teknik incelemelerini tamamlayan ekip, barajın farklı noktalarından numune aldı. Alınan numuneler incelenmek üzere TÜBİTAK’a gönderildi. Yetkililer vatandaşları su analizi yapılmadan ve sonuç çıkmadan balık tutmamaları konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu