Ekonomi

Yüksek enflasyon Kanada’da tatil harcamalarında kesintiye neden oluyor

BMO Bank tarafından yapılan bir ankete göre Kanadalı tüketiciler, artan enflasyon ve artan faiz oranları nedeniyle tatil harcamalarını önemli ölçüde azaltmayı planlıyor. Anket, çalışanların %78’inin bu yıl daha az hediye almayı planladığını, %40’ının ise daha ucuz alternatifleri düşündüğünü ortaya çıkardı.

Ankete katılan 2.502 yetişkin finansal güvensizlikte bir artış tespit etti. Çalışanların neredeyse üçte biri, önceki yıla kıyasla mali açıdan kendilerine daha az güven duyduklarını bildirdi. Tüketicilerin çoğunluğu tatil faturalarını ödemek için üç aylık ödemesiz süre bekliyor ancak %24’ü bu süreyi karşılayabileceklerinden şüpheli.

Tatil harcamalarını azaltma kararı, Kanada’nın yıllık %3,8’lik enflasyon oranının Kanada Merkez Bankası’nın %2 hedefini aşmasıyla geldi. Buna yanıt olarak merkez bankası gecelik faiz oranını yirmi yılı aşkın süredir görülmeyen bir seviye olan %5’e yükseltti. Bu saldırı kredi kartı, konut kredisi ve kredi faizlerinin son yılların en yüksek seviyelerine ulaşmasına neden oldu.

Bu ekonomik zorluklara rağmen, bağışta bulunanların %33’ü önceki hayır amaçlı bağış seviyelerini korumayı planlıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu