Haber

YSP Milletvekili Gergerlioğlu, Can Atalay için Anayasa’nın 83. maddesinin uygulanmasını istedi.

Yeşil Sol Parti (YSP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevinde bulunan Can Atalay için Anayasa’nın 83. maddesinin acilen uygulanması ve yargılama sürecinin durdurulması gerektiğini söyledi.

Gergerlioğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Can Atalay’ın Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay’dan milletvekili seçildiğini hatırlattı.

Gergerlioğlu, Atalay’ın cezaevinde olduğu ve çalışmalara katılamadığı için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin edemediğini belirtti. söz konusu.

Can Atalay için Anayasa’nın uygulanmadığını belirten Gergerlioğlu, “Can Atalay için acilen Anayasa’nın 83’üncü maddesi uygulanmalı. Tutukluluğuyla ilgili yargı süreci bile durdurulmalı. TBMM Başkanı’na sesleniyorum. Numan Kurtulmuş, Hakkınıza sahip çıkın Can Atalay hapisten çıksın, yargı onun aleyhine dursun, Anayasa böyle diyor, sizlerden beklentimiz adaletle hükmetmeniz, biz inanıyoruz ki başaracaksınız. Meclisin fazilet ve şerefini koruyun.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Ankara evden eve nakliyat
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu