Ekonomi

Varonis Systems Hisseleri Kazanç Raporunun Ardından Yükseldi; Morgan Stanley İyimser

Varonis Systems’in (VRNS) hisseleri, yazılım geliştiricisinin dördüncü çeyrekte beklentileri aşan kar ve gelir açıklamasının ardından Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde %7’den fazla arttı.

Hisse başına kazanç (EPS), dördüncü çeyrekte 0,27 dolar olarak gerçekleşti ve ortalama analist tahmini olan 0,23 doların üzerinde gerçekleşti. Mali analistlerin 151,83 milyon dolarlık bahislerine kıyasla şirketin geliri 154,1 milyon dolara ulaştı.

Varonis, 2024 mali yılının ilk çeyreğinde hisse başına 0,10 ila 0,09 dolar arasında değişen bir zarar öngörüyor; bu, analistlerin tahmin ettiği hisse başına 0,01 dolarlık kaybın üzerinde. Şirket bu çeyrekte gelirin 111 milyon dolar ile 115 milyon dolar arasında olmasını beklerken, mali analistler gelirin 116,4 milyon dolar olacağını tahmin ediyor.

Yazılım şirketi, mali yılın tamamı için EPS’nin 0,11 ila 0,13 dolar ortası aralığında olacağını ve gelirin 536 milyon ila 546 milyon dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor. Analistler daha önce yıl için 0,35 dolar hisse başına kazanç ve 544 milyon dolar gelir tahmininde bulunmuştu.

Raporun yayınlanmasının ardından TD Cowen analistleri, şirket hisseleri için fiyat hedeflerini 50$’dan 54$’a çıkardı ve hissenin ‘Outperform’ notunu doğruladı.

“Varonis’in 2023’ün dördüncü çeyreğine ilişkin güçlü sonuçlarının ardından VRNS için fiyat hedefimizi 50 Dolardan 54 Dolara yükseltiyoruz. Şirketin yıllık sürekli geliri (ARR), Street’in önceki çeyreğin ilerisinde olan 537 milyon dolarlık beklentisine kıyasla 533 milyon dolar olarak gerçekleşti. “Bu, yıldan yıla %17’lik bir artışı temsil ediyor ve şirketin abonelik tabanlı yazılım hizmetlerinin güçlü bir şekilde benimsenmesinden kaynaklanıyor.”

“Abonelik hizmetleri, yeni ve genişletilmiş işlerin %66’sını oluşturdu ve şu anda toplam ARR’nin %23’ünü oluşturuyor. Varonis, aboneliğe dayalı modele geçiş için zaman çizelgesini bir yıl öne aldı. Şirketin serbest nakit akışı yıldan yıla önemli ölçüde arttı. ” “0,5 milyon dolardan 54 milyon dolara çıktı. ‘Üstün Performans’ notumuzu yineliyoruz.”

Benzer şekilde Morgan Stanley analistleri de hisse senedinin ‘Aşırı Kilolu’ notunu korudu ve 12 aylık fiyat hedeflerini 55$’dan 60$’a yükseltti.

“Varonis dördüncü çeyrekte ARR’de yıllık bazda %17 artışla güçlü bir performans bildirdi ve 2024 mali yılında ARR’ye ilişkin görünüm tahmin edilenden daha iyi. Şirketin aboneliğe dayalı hizmetlerdeki büyümesi ve ARR’nin potansiyel faydaları son nesil yapay zeka teknolojisi tüm yıl tahminlerinin anahtarıdır.” “Yukarı yönlü revizyonların yapılabileceğini tahmin ediyoruz” yorumunu yaptılar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu