Haber

Üreme için ölümü göze alan kedinin cinsi: Kuzey Evcil Kedi

İZLEME CİHAZI TAKILI

Bir araştırma grubu, bu cinsiyetçi ölüm çılgınlığına biraz ışık tutmayı umarak, Avustralya’nın Kuzey Bölgesi açıklarındaki bir ada olan Groote Eylandt’ta yedi erkek ve altı kadın bireye izleme cihazları taşıyan küçük sırt çantaları taktı.

KADINLARDAN ÇOK DAHA AKTİF

Üreme mevsimi de dahil olmak üzere 42 gün boyunca toplanan bilgiler, farklı kedi davranışlarını analiz eden bir yapay zeka algoritmasına girildi ve bunun sonucunda erkeklerin dört üreme mevsimi yaşayan dişilere göre çok daha aktif olduğu bulundu. Royal Society Open Science dergisinde yer alan habere göre, kadınlar zamanlarının yaklaşık yüzde 24’ünü dinlenerek veya uzanarak geçirirken; erkeklerin oranı sadece yüzde 7 idi.

UYUMLULUK DÖNEMİNDE GERİLİM HORMONLARI ARTIYOR

Bununla birlikte, araştırmalar erkeklerin çiftleşme mevsiminde artan stres hormonlarının neden olduğu iç kanama ve enfeksiyondan öldüğünü de ortaya koymuştur. Sır perdesi henüz açılmadı. Kaynak: Güney Çin Sabah Postası

haber-manavgat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu