Haber

Ümraniye Belediyesi, Kahramanmaraş’ta konteyner kent kuruyor

Ümraniye Belediyesi, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin yaşandığı Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesinde konteyner kent kurmaya hazırlanıyor.

Belediye, 500 konteynerlik proje için İstanbul’daki üretimi denetlerken, bölgede su ve elektrik başta olmak üzere altyapı çalışmalarını da yürütüyor. Çalışmaların ardından üretimi tamamlanan konteynerler hazırlanan bölgelere sevk edilerek hizmete açılacak.

“3 bin kişilik geçici konut yapıyoruz”

Proje hakkında konuşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, alt yapı sistemleri dahil sosyal yaşam merkezlerinin yer alacağı projenin kısa sürede hayata geçeceğini belirterek, “Ümraniye Belediyesi olarak 500 kişilik geçici konut yapıyoruz. Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesinde 3 bin kişiyi barındıracak konteynerler, sosyal yaşam merkezlerinin yanı sıra oyun parkları, kreşler, çamaşırhane, mescit, yönetim yeri, terapi merkezi ve spor Tarlalarımız var. Yani bir yaşam merkezi olacak. Orada her türlü ihtiyacımızı gidereceğiz” dedi.

Yıldırım, konteyner kent sakinlerinin ihtiyaçları, sosyal donatı alanlarında hizmetlerin devamlılığı gibi konularda oradaki yetkililerle koordineli olarak süreci sürdüreceklerini söyledi.

Projede iklim şartlarına uygun ısı ve ses yalıtımına dikkat edilerek üretilen konteynerler, mobilya, nevresim, mutfak gereçleri gibi temel ev eşyaları ile birlikte teslim edilecek.

mudanyahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu