Haber

Tıp fakültesi hastanesinde ‘nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla 3 tutuklama

NECMETTİN Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’ndeki ameliyathane için satın alınan malzemeleri kullanılmış gibi göstererek, tedarikçi firmaya verip tekrar hastaneye sattığı iddia edilen 6 zanlı gözaltına alındı. “Kamu kurum ve kuruluşlarına zarar vermek” suçundan adliyeye sevk edilen zanlılardan ikisi şirket çalışanı, biri hastane personeli olmak üzere 2 kişi tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında polis ekipleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ameliyathanesine götürülen malzemelerin kullanılmış gibi göstererek satın alınan firmaya verildiğini belirledi. Aynı şirketin malzemeleri hastaneye tekrar sattığı belirlendi. Yapılan araştırma, teknik ve fiziki takibin ardından İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlılara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 6 zanlı gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından zanlılar adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan biri hastanede ameliyathane teknisyenliği yapan ACÇ. ve şirket yetkilileri BY ve H.Ö. ‘kamu kurum ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık’tan tutuklandı. 3 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Konya Cumhuriyet Başsavcılığımıza Konya Rektörü Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü tarafından yapılan suç duyurusunda, üniversiteye bağlı Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ameliyathanesinde kullanılan bazı sarf malzemelerinin ilgili görevliler tarafından kullanılmış olduğu dahi gösterilmişti. kullanılmadığı ve söz konusu malzemenin malzeme tedarik işini yapan firmaya verildiği ve söz konusu malzemenin tekrar doğrudan hastaneye sevk edildiği iddiasının ardından Cumhuriyet Başsavcılığımız soruşturma başlatmıştır. satış yolu ile satılarak kamu israfına yol açtığı tezi ortaya atıldı.Soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı doğrultusunda Konya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından fiziki ve teknik takibe alındı. KOM Şube Müdürlüğü ile görüşülerek söz konusu malzemelerin alım satım işlemlerine ilişkin belgeler incelendi. Soruşturmada, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 6 zanlı gözaltına alınarak, ikamet ve işyerlerinde arama yapıldı. • Cumhuriyet Başsavcılığımıza sevk edilen 6 zanlıdan 3’ü tutuklanmış, 1 zanlı hakkında denetim kararı verilmiş, 2 zanlı ise serbest bırakılmıştır. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle devam etmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu