Haber

TFF’den RTÜK’e ziyaret! Spor programlarına düzenleme geliyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Radyo Televizyon Üst Kurulu’nu (RTÜK) ziyaret etti. RTÜK, yayınların etkisiyle yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla. sporprogramları hakkında özel bir çalışma yapmaya karar verdiğini açıkladı.

AÇIKLAMA YAPILDI

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin RTÜK’ü ziyaret ettiğine değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Radyo Televizyon Üst Kurulu, lig dönemlerinde çok sayıda şikayet alan spor programlarının düzenlenmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliği içinde harekete geçti.

Futbol, ​​toplumun geneli tarafından benimsenen ve ilgiyle izlenen spor dalları arasında yer almaktadır. Hakkaniyet çerçevesinde insanları bütünleştirmesi gerekirken, zaman zaman bölünmelere yol açan futbol maçları istenmeyen olaylara da neden olabiliyor. Özellikle maçlardan sonra radyo ve televizyonlarda yapılan eleştiri sınırlarını aşan yorum ve müdahaleler toplumu yanıltmaya yönelik tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir.

TFF-RTÜK İŞ BİRLİĞİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, yayınların etkisiyle yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için spor programlarıyla ilgili özel bir çalışma yapılmasına karar verdi. SporZaman zaman “hakem eleştiri programlarına” dönüşen ve kamuoyunda öfke uyandıran bir program olmaktan çıkıp Türkiye Futbol Federasyonu ile temasa geçen yayınların gündem olması için çaba sarf eden Yüksek Kurul, Türkiye Futbol Federasyonu ile temasa geçti.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu Üyeleri bugün RTÜK’ü ziyaret etti. Ziyarette spor programları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. RTÜK Lideri Ebubekir Şahin, sporda yaşanan şiddet olayları ve medyadaki yansımalarının titizlikle takip edildiğini söyledi. Spor yorumcularının bilerek veya bilmeyerek toplumu yanıltabileceğine dikkat çeken Şahin, özellikle maç sonrası yayınlarda yapılan yorumların dikkatli yapılması gerektiğini söyledi. TFF heyeti ise spor programlarındaki haksız eleştirilere ve yanlış yorumlamalara vurgu yaptı.

Türkiye’de sağlıklı bir spor kültürü oluşması için çaba sarf ettiklerini belirten TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, takımlar veya hakemler hakkındaki asılsız iddiaların toplumsal barışı zedelediğine dikkat çekti.

Belli bir düzeyde olması gereken spor programlarında haksız eleştirilerin ve amacı aşan yanlış yorumlamaların ciddi bir sorun olduğunu belirten Başkan Büyükekşi, Türkiye’de sağlıklı bir spor kültürü oluşması için çaba sarf ettiklerini belirterek, sporun asılsız olduğuna dikkat çekti. gruplar veya hakemler hakkındaki tartışmalar toplumsal barışı zedeler. Spor programlarında bariz düzeyde olması gereken iftira ve dedikodu ile yapılan haksız yorumların önemli bir sorun olduğunu belirten Büyükekşi, reyting amaçlı toplumda gerginlik yaratan yayınlardan kaçınılması gerektiğini söyledi. Ziyaretin ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’e A Milli Takım forması hediye etti.

caglayancerit-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu