Haber

Samsun Emniyet Müdürlüğü Vatandaşları Bilgilendirme Faaliyetleriyle Destekliyor

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis memurları asayiş olaylarıyla ilgilenmenin yanı sıra bilgilendirme faaliyetleri de yürütüyor. Bu kapsamda 27 bin 500 vatandaşla yüz yüze görüşen polis, bazı suçlara karşı alınması gereken önlem ve uygulamaları anlattı.

Bilgilendirme ve Farkındalık Artırma faaliyetleri çerçevesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü, daha huzurlu ve emniyetli bir Samsun için vatandaşlarla iş birliği yaparak güvenli ve huzurlu bir ortam yaratmak, güvenli ve huzurlu bir ortam oluşturmak, suç korkusunu azaltmak, Bilgilendirme ve Farkındalık Artırma faaliyetleri çerçevesinde toplum ile polis arasında köprüler kurarak yaşam kalitesini artırmak. Bu kapsamda geçtiğimiz ay; İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Karadeniz Kitap Fuarı, Tarım Fuarı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100. yıl kutlamaları başta olmak üzere birçok yerde tanıtım stantları kuruldu. Stantlara yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ve çocuklara İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları, faaliyetleri ve kolay güvenlik önlemleri hakkında bilgi verildi. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteye yeni kayıt olan öğrencilerin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitimlerine devam edebilmeleri için güvenli internet kullanımı ve temel güvenlik kuralları konusunda 677 kişinin katılımıyla 17 bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlediği Halk Sağlığı Şenliği’ne polis maskotu ‘KANKA’ eşliğinde katılan polis ekipleri, 552 öğrenciye hayatlarına güvenli adımlarla devam edebilmeleri için “basit temel güvenlik kuralları” anlattı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri bilgilendirme faaliyetleri ve Benim Sadık Mahallem İnançlı Eğitim Projesi kapsamında Samsun’un merkez ilçelerinde 30 resmi kurum, 21 mahalle muhtarı ve 55 işyerini ziyaret ederek KADES (Kadına Acil Destek) uygulaması anlatıldı. vatandaşlar. Polis tek tıkla şiddete karşı kadının yanında olduğu mesajını verdi. Vatandaşlara, kısa süreliğine de olsa evden çıkarken kapılarını kilitlemeleri ve hırsızlığa karşı önlem almaları gerektiği, kendilerini polis, asker, savcı veya kamu görevlisi olarak tanıtan ve para isteyen kişilere inanmamaları gerektiği anlatıldı. Bilgilendirme çalışmalarının amacı konut hırsızlığı, işyeri hırsızlığı, dolandırıcılık, kadına yönelik şiddet ve uyuşturucu kullanımının azaltılmasıydı.

Etkinliklerde 27 bin 500 vatandaşla yüz yüze toplantı yapıldı ve 18 bin 500 broşür dağıtıldı. Ayrıca sosyal medya faaliyetleriyle yaklaşık 100 bin kişiye ulaşıldı. -SAMSUN

kurehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu