Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’da konteyner şehir çalışmalarına devam ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli Adıyaman’da afetzedeler için konteyner kent kurulması için başlattığı çalışmalar sürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, çocuk oyun parkı, mescit, derslik, kütüphane, sağlık tesisi, kahvehane, çamaşırhane, basketbol sahası, yönetim ofisi ve olmak üzere toplam 400 konteynerin bulunacağı Sakarya Mahallesi’nde Altınşehir Mahallesi’nde 35 bin metrekare alanda bulunan rehabilitasyon merkezinin, bölgenin alt yapısı, içme suyu ve atık su temasları SASKİ tarafından tamamlandı.

Temiz su temasının başladığı bölgede incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, ilk vanayı açtı.

Yüce, SASKİ ile bölgede çok önemli alt yapı çalışmaları yürüttüklerini belirterek, “Kanalizasyon hatları, ana hatlar döşendi. İçme suyu ve atık su hatları tamamlandı. Konteynerler de birer birer geliyor. Hepimizle buradayız. Planlamamız dahilinde Adıyaman’a 400 konteynerlik bir şehir kuracağız.” terimleri kullandı.

Depremin ilk gününden itibaren afet bölgesinde olduklarını belirten Şanlı, şunları kaydetti:

“Biz deprem yaşayan, deprem sonrasını gören ve ayağa kalkan şehrin insanlarıyız. Bu yüzden depremzedelerimizi en iyi anlayacak olan biziz. Bu duygularla afet bölgesine yöneldik. .Yalnız biz değil tüm Türkiye burada.Tek yürek olduk.Umarım en kısa zamanda birlikte oluruz.” Şehirlerimizi ayağa kaldıracağız.

haber-sarioglan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu