Ekonomi

Ping An Insurance 5 milyar dolara kadar tahvil ihracını değerlendiriyor

Ping An Insurance Group Co of China Ltd, 2 milyar ila 5 milyar dolar arasında bir değere sahip olabilecek dönüştürülebilir bir tahvil ihraç etmeyi düşünüyor. Bu hamle, şirketin hissedar çıkarlarını en üst düzeye çıkarma ve iş geliştirme ve sermaye planını destekleme stratejisinin bir parçası olarak geliyor. Potansiyel tahvil ihracı, durum hakkında bilgi sahibi olan ve görüşmelerin özel niteliği nedeniyle isimlerinin açıklanmaması koşuluyla konuşan iki kaynak tarafından açıklandı.

Sigorta devi kısa bir süre önce hissedarlarından önümüzdeki üç yıl içinde herhangi bir zamanda borç ihraç etmek için yeşil ışık aldı ve bu karar Çarşamba günü Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan bir başvuruda resmileştirildi.

Şirket şu anda dönüştürülebilir bir tahvilin değerlendirilmekte olduğunu açıkça teyit etmemiş olsa da, başvuruda finansman kararlarının hissedarlara fayda sağlamak ve şirketin mali stratejisiyle uyumlu olmak için alınacağı vurgulandı.

Ping An dönüştürülebilir tahvil ile ilerlerse, son zamanlarda dönüştürülebilir tahvil piyasasına giren diğer Çinli şirketlerin izinden gitmiş olacak. Özellikle, Alibaba Group Holding Limited (NYSE:BABA) Mayıs ayında hisse senedine dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla 5 milyar dolar toplamayı başarmıştı.

Ping An’ın potansiyel tahvil ihracına ilişkin haberler ilk olarak Salı günü duyuruldu ve önümüzdeki haftalarda bir anlaşmanın beklenebileceğini gösterdi. Dönüştürülebilir tahvil piyasası, sermaye artırmak isteyen Çinli şirketler için popüler bir yol olmuştur ve Ping An’ın girişi, bu finansman biçimine olan ilginin devam edeceği anlamına gelebilir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberegil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu