Haber

Özel halk otobüsü şoförü yolcunun saldırısına uğradı

ISPARTA’da özel halk otobüsü şoförü Süleyman Alkaya (59), sefer sırasında tartıştığı yolcunun yumruklu saldırısına uğradı. Sürücünün tepkisiyle büyüyen kargaşayı diğer yolcular ayırdı. Yolcudan şikayetçi olmayan Alkaya, “Olmasa daha iyi. 34 yıldır bu işi yapıyorum. İlk defa böyle bir şey yaşıyorum.” Kavga anları otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 13 Ağustos akşamı Çünür-TOKİ seferini yapan özel halk otobüsünde meydana geldi. Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi sürücüsü Süleyman Alkaya, otobüste bir yolcuyla tartıştı. Kimliği belirlenemeyen yolcu, inmek üzere olduğu sırada sürücü Alkaya’ya saldırdı. Yolcunun yumrukladığı sürücü Alkaya’nın da karşılık vermesi üzerine ikili arasında arbede çıktı. Sürücü ve yolcu birbirine yumruk atarken diğer yolcular da araya girdi. Olayın ardından kavga eden yolcu otobüsten inerek uzaklaştı. Kaza anları otobüsteki güvenlik kameralarına yansıdı.

‘BEN İSTEDİĞİM ZAMAN DURACAKSINIZ’

Olayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Süleyman Alkaya, “Yaklaşık 25 yolcumuz vardı. Derneğe geldik. Vatandaşlardan biri düğmeye bastı. Kapıyı açtım kimse inmedi. ‘ dedim. Düğmeye basan arkadaş neden inmedi?’ Bana ‘İstediğim yerde inerim’ dedi. ‘Yanlış bastım, ben ne zaman istersem durursun’ dedi. itişip kakıştık bu arada birbirimize vurduk sonradan anladım elinde bira şişesi kırılınca anladım vatandaş ayırdı biz işimizi yapıyoruz ekmeğimizi ondan kazanıyoruz Bir vatandaşın böyle davranması hoş değil. Olmasaydı iyi olurdu. 34 yıldır bu işi yapıyorum. İlk defa böyle bir şey yaşadım” dedi. Süleyman Alkaya’nın şikayetçi olmaması üzerine olayla ilgili herhangi bir yasal işlem başlatılmadığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu