Haber

Nilüfer’de kaçak fabrikalar yıkıldı

Nilüfer Belediyesi kırsalda tarım arazileri üzerine yapılan kaçak yapıları birer birer yıkıyor. Üç ayrı mahallede ve dört ayrı parselde kaçak olarak yapılan fabrika alanları, Nilüfer Belediyesi ekiplerince yıkıldı.

Nilüfer Belediyesi şehir merkezinde ve kırsalda kaçak yapı yapanlara izin vermiyor. Kaçak yapılaşmayla ilgili çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, 3 mahallede 3 kaçak yapıyı daha yıktı. Demirci Mahallesi’nde 600 metrekare, Tahtalı Mahallesi’nde 1800 ve 900 metrekare, Akçalar Mahallesi’nde 1800 metrekare alana tarım arazisi üzerine kurulan kaçak fabrikalar güvenlik önlemi alınarak yıkıldı. İhbara rağmen durdurulmayan ve süresi içinde kaldırılmayan kaçak yapılar, Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince yıkıldı.

Verimli tarım alanlarının kaçak yapılar tarafından talan edilmesine göz yummayacaklarını, kaçak yapılaşma ile uğraşın devam edeceğini vurgulayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, “Ekiplerimiz sahada yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Kaçak olduğu tespit edilen yapıların yasal işlemlerin ardından vakit kaybetmeden yıkımına devam edilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu