Ekonomi

Morgan Stanley, güçlü moda ve deri satış görünümü nedeniyle LVMH hisse hedefini yükseltti

Perşembe günü Morgan Stanley, LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE’nin (MC:FP) (OTC: LVMUY) performansına olan güvenini hisse fiyat hedefini 790,00 Avro’dan 850,00 Avro’ya yükseltirken, hisse senedi üzerindeki Eşit Ağırlık notunu koruyarak gösterdi. Bu ayarlama, şirketin özellikle önemli Moda ve Deri Ürünleri bölümündeki satış gidişatına ilişkin daha iyimser bir görüşü yansıtıyor.

Revize edilen fiyat hedefi, LVMH’nin potansiyel büyümesinin yeniden değerlendirilmesinin ardından geldi ve Grubun 2024’ün ilk çeyreğindeki Organik Satış Büyümesi tahminleri +%2,9’dan +%4,5’e yükseltildi. Bu rakam, +%3,5 olan Katma Değer konsensüsünü aşıyor. Analist, düzeltmenin başlıca nedeni olarak Vuitton, Dior, Celine ve Fendi gibi prestijli markaları içeren LVMH’nin önemli Moda ve Deri Ürünleri bölümüne yönelik daha cesaret verici bir eğilime işaret etti.

Başlangıçta, 2024’ün ilk çeyreğinde LVMH için yıldan yıla bir satış daralması beklentisi vardı. Ancak mevcut tahminler, 2023’ün dördüncü çeyreğine kıyasla Batılı tüketicilerden beklenen etkinin daha az olmasıyla birlikte hafif bir genişlemeye işaret ediyor. Beklentilerdeki bu değişim, LVMH’nin ticari görünümü için olumlu bir işaret olarak görülüyor.

Bazı yatırımcıların LVMH’nin Lüks Mallar sektörünün geri kalanından daha iyi performans göstermeyebileceği ve bazı emsallerine kıyasla potansiyel olarak düşük performans gösterebileceği yönündeki endişelerine rağmen, 2024’ün ilk çeyreğinde yıldan yıla +%2 OSG’ye ilişkin güncellenmiş tahmin, şirketin öz sermaye anlatısı için riski azaltan bir hareket olarak görülüyor. Bu revize tahmin, LVMH’nin finansal sağlığı ve pazardaki konumuna ilişkin daha geniş çaplı yeniden değerlendirmelerle uyumludur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

kurtunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu