İş

Metal sektöründe ‘ara zam’ düzenlemesi

ANKARA (İGFA) –Türk Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ve Türk Metal, Birleşmiş Milletler arasında gerçekleşen yaklaşımla, alandaki orta döngü beklentisini karşılayacak şekilde Küme Toplu İş Sözleşmesi için orta düzenleme yapıldı. Metal-İş ve Özçelik-İş Sendikaları.

MESS, her zaman olduğu gibi hem patronuna hem de işçisine destek olmak adına; personelinin refah seviyesini yükseltmek için değerli bir adım atmıştır.

MESS’in kapsayıcı ve katılımcı yaklaşımı doğrultusunda Aralık ayından bu yana üç işçi sendikası ve üyeleri ile çok sayıda toplantı yapılmıştır.

Bu toplantılarda çalışanlarının talep ve beklentilerini öğrenen MESS, üyeleriyle birlikte normal şartlarda Mart ayında yapılması gereken fiyat artışını gündeme getirme kararı aldı. Ayrıca kıdem artış düzenlemesi ile uzun yıllar görev yapmış üst düzey personeli için fiyat dağılımının istikrarlı olmasını sağlamıştır.

Ücretlerde yapılan tüm düzenlemeler sonucunda MESS çalışanının ortalama fiyat düzeyi asgari ücretin iki katını aşmıştır. Refah seviyesinin yükseltilmesi adına atılan bu değerli adımın yanı sıra MESS çalışanlarına verilen diğer desteklerin de birebir biçimde devam ettiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu